"לוחמי גולני התעללו בפלסטיני כפות, וצילמו"
סרטון שהתגלה בחקירה אחרת חשף תקיפת מסתנן פלסטיני שהוחזק בבסיס על ידי 4 חיילים. שלושה מואשמים כי היכו את הפלסטיני ובעטו בו, הרביעי צילם. סנגורו של אחד הנאשמים, עו"ד בני קוזניץ, מסר בתגובה כי מרשו "מכחיש כל קשר למקרה, וכלל לא היה בחדר בזמן האירוע. מדובר בחייל נורמטיבי ללא עבר בעייתי". מרשו שוחרר מהכלא הצבאי והועבר למעצר "פתוח" ביחידתו.
לכתבה המלאה: Ynet 29.09.13

אישום: חיילים התעללו בעציר פלסטיני ותיעדו המעשה

שני חיילים מחטיבת גולני הואשמו בהתעללות בפלסטיני שחדר מגבול רצועת עזה. על פי האישום, הם הכו אותו בראש ובגב, בעטו בו בעודו כפות ועם כיסוי עיניים. המעשים תועדו בטלפון הנייד. התובע הצבאי: "המעשים תוכננו מראש". עו"ד בני קוזניץ,  שמייצג את אחד הנאשמים אמר בתגובה כי עדיף היה למצות את החקירה לפני הגשת כתב אישום. "מרשי טוען כי הוא לא היה באירוע בזמן שהוא התרחש, ואין לו קשר לפרשה", אמר עו"ד קוזניץ שגם ציין כי הפלסטיני אפילו לא הגיש תלונה בנושא.

לכתבה המלאה: חדשות 2 29.09.13

שני חיילי גולני מואשמים שהיכו פלסטיני כפות וצילמו את המעשה

על פי כתב האישום, המייחס לשניים עבירות התעללות בנסיבות מחמירות, החיילים דאגו כי לא ניתן יהיה לזהות את פניהם בסרטון שתיעד את האירוע. סנגורו של אחד הנאשמים, עו"ד בני קוזניץ,  ערער היום (ראשון) על הארכת מעצרו בפני בית הדין הצבאי לערעורים בקריה. עו"ד קוזניץ מסר כי "מחומר הראיות עולה שכלל לא הוגשה תלונה. מרשי מכחיש את עצם הימצאותו בחדר ובאירוע. ראוי שהחקירה תמוצה עד תום לפני כתב האישום".

 

לכתבה המלאה: הארץ 29.09.13

קצין הכה והשפיל בדואי במחסום

קיימנו הליך של משא ומתן מול הפרקליטות עקב הסתירות הרבות שהתגלו בעדויות", סיפר אחד מסנגוריו של הקצין, עו"ד עידן פסח. "לאחר שהפרקליטות ראתה את הראיות, היא שינתה את כתב האישום. המסקנה היא שהקצין יכול היה לפעול אחרת, להזעיק תגבור למשל, אך גם בגזר הדין נכתב שהמתלונן השתולל במחסום", הוסיף עו"ד פסח.

לכתבה המלאה: Mako 06.03.13

עימות סוער בין בדואי לקצין שתקף אותו

בימים האחרונים הצליחו עורכי דינו של הקצין, בני קוזניץ ועידן פסח, להגיע לכדי עסקת טיעון עם הפרקליטות הצבאית, שם החליטו לשנות את האישום נגד ד' מתקיפה בנסיבות מחמירות להתנהגות שאינה הולמת. הוא ירצה עונש של חודשיים עבודות שירות בבסיס בית ליד, שלאחריהן יחזור ליחידתו ולמסלול הצבאי בו הוא נמצא.

לכתבה המלאה: Nana10 06.02.13

פרקליטו של הקצין, עידן פסח, הגיב לעניין:"מדובר קצין מצטיין, מלח הארץ. עתידו לפניו בשירות צבאי. מפקדיו תומכים בו רבות ולכן אני סבור שהפרשייה לא תמנע ממנו המשך שירות".

הוארך בשמונה ימים מעצרו של הקצין המואשם בתקיפת אזרח בדואי

הוארך בשמונה ימים מעצרו של הקצין מחטיבת הנח"ל המואשם בתקיפת אזרח בדואי בסמוך למחסום מיתר שבדרום הר חברון – כך החליט היום (שלישי) שופט בית הדין הצבאי ביפו. הוא ישהה במעצר פתוח ביחידתו. סנגורו, עו"ד בני קוזניץ, אמר בעקבות ההחלטה כי "מדובר במתלונן פרובוקטיבי שהשתולל במחסום. מרשי פעל כמצופה ממנו".

לכתבה המלאה: הארץ 15.01.13

אישום: קצין מהנח"ל היכה אזרח בדואי כפות במחסום

סנגוריו של הקצין, עורכי הדין עידן פסח ובנימין קוזניץ, אמרו בתגובה להגשת כתב האישום, כי "בשלב זה טרם למדנו את כלל חומר הראיות בתיק. יחד עם זאת, מהחומר שלמדנו עד עתה עולה בבירור תמונה לפיה המתלונן הוא זה שתקף את הקצין במחסום, וכי פעולותיו של הקצין נועדו אך ורק לשם ריסון התקיפה מצד האזרח ומניעת הידרדרות של המצב. אין זה ברור מדוע בחרה הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור בתיק זה בשעה שנכון היה להורות על סגירתו ללא העמדה לדין. אנו נוכיח את חפותו המלאה של הקצין בפני בית הדין הצבאי ונחשוף את מלוא האמת מאחורי תלונת הסרק שהוגשה מתוך מניעים זרים".

לכתבה המלאה: Walla 13.01.13

קצין נח"ל מואשם שתקף בדואי שהתלונן על עיכוב במחסום

עו"ד עידן פסח ממשרד "קוזניץ פסח ושות'", המייצג את הקצין, מסר כי "בשלב זה טרם למדנו את כלל חומר הראיות בתיק. יחד עם זאת, מהחומר שלמדנו עד עתה עולה בבירור תמונה לפיה המתלונן הוא זה שתקף את הקצין במחסום וכי פעולותיו של הקצין נועדו אך ורק לשם ריסון התקיפה מצד האזרח ומניעת הידרדרות של המצב. אין זה ברור מדוע בחרה הפרקליטות להגיש כתב אישום חמור בתיק זה בשעה שנכון היה להורות על סגירתו ללא העמדה לדין. אנו נוכיח את חפותו המלאה של הקצין בפני בית הדין הצבאי ונחשוף את מלוא האמת מאחורי תלונת הסרק, שהוגשה מתוך מניעים זרים".

לכתבה המלאה: הארץ 13.01.13

צילום בנייד של חייל: ילדים פלשתינים מושפלים

למרות בקשת התביעה להשאיר את סמ"ר ר' במעצר בכלא צבאי, הצליח סנגורו, עו"ד בני קוזניץ, לשכנע שופט צבאי לשחררו למעצר פתוח במפקדת החטיבה שבה הוא משרת. עו"ד קוזניץ אמר כי לא ניתן לקשור בין סמ"ר ר' לסרטונים וכי אין לו קשר אליהם. באשר לתמונות, הודה כי הסמ"ר טעה וטען שלא התכוון לפגוע באיש.

לכתבה המלאה: YNET 28.3.11

המצלמה של הנייד תיעדה: חייל מתעלל בפלשתינים

סניגורו של החייל, בני קוזניץ, מכחיש קשר בין החייל לבין הסרטונים וטוען כי מרשו אינו זה אשר מנחה את הפלסטינים כיצד לנהוג.

לכתבה המלאה: WALLA 28.3.11

 

 

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus