אל"מ חשוד בביצוע עבירות מין בקצינה ששירתה תחתיו

קצינה התלוננה נגד קצין ששירתה תחת פיקודו – כי ביצע בה עבירות מין. בעקבות התלונה נפתחה חקירת מצ"ח. בחקירתו הכחיש החשוד את המיוחס לו וטען כי מערכת היחסים היתה בהסכמה. "הקצינה הפכה שבר כלי ותמוה מדוע הקצין עדיין מפקד על חיילות", אמר פרקליטה של המתלוננת. 

"מדובר במסכת של עבירות מין קשות שנעשו מצד מפקד בכיר כלפי קצינה צעירה ששירתה תחתיו", סיפר לחדשות 2 Online פרקליטה של המתלוננת, עורך דין עידן פסח. "הקצינה הפכה שבר כלי בעקבות האירועים והיא בחופשה משירות בעת הנוכחית".

"גרסתו של הקצין חוטאת לאמת", הוסיף פרקליטה של המתלוננת, "ותמוה מאוד מדוע הוא עודנו משמש בתפקידו ומפקד על חיילות וקצינות נוכח מעשיו הקשים".

לכתבה המלאה: Mako 09.02.14

איש קבע הטריד מינית חיילת – ולא ייכנס לכלא

בית הדין הצבאי גזר עבודות צבאיות בלבד לנגד בשירות קבע שהטריד מינית חיילת ודחף אותה בכוח למחסן בבסיס. כחלק מהסדר טיעון הוא יבצע 50 ימי עבודות צבאיות, ולא ייאסר. "חשבתי שעתידי יהיה רחוק בצבא", הוא ציין. הוא גם ישלם 2,000 שקלים למתלוננת. "מראשיתו של התיק סברנו כי אין הצדקה להעמידו לדין בגין מעשה מגונה. אני מודה לבית הדין שקיבל את הסדר הטיעון", אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט עו"ד בני קוזניץ, שייצג את הנאשם.

לכתבה המלאה: Mako 24.03.13

בגלל עמוד ענן: נגד חשוד בהטרדה מינית והושעה הוחזר ליחידתו

הנגד הושעה באוגוסט האחרון בחשד להטרדה מינית, בעקבות המלצת הפרקליטות הצבאית ולאחר שנערכה חקירת מצ"ח בעניינו. פרקליטו, עו"ד בני קוזניץ, תהה במכתב למפקד זרוע היבשה איך ייתכן שהוא הושעה אך בכל זאת הוחזר לשירות במהלך ימי "עמוד ענן".

"איך צה"ל יכול לדבר בשני קולות? מצד אחד, הוא משעה את הנגד בשל התנהגות הפוגעת במשמעת היחידה או בשל פגיעה בטוהר המידה או בשל חריגה מאמות המידה הנדרשות ממנו", כתב עו"ד קוזניץ. "ומצד שני – לכשנזקק הוא לשירותי החייל – אז נעלמו כל העכבות וניתן היה להחזירו לשירות?". הפרקליט העביר את המכתב למפקד זרוע היבשה אלוף שלמה (סמי) תורג'מן על מנת שיבטל את ההחלטה להשעות את הנגד.

הנגד, תושב הדרום, עזב את אשתו ומשפחתו והגיע ליחידה במהלך מבצע "עמוד ענן", לאחר שהשעייתו בוטלה זמנית. חקירתו של איש הקבע מתארכת יותר מארבעה חודשים, ובנוסף להשעיה על פי החלטת אגף כוח האדם, שכרו ירד במהלך החודשים האלה – מה שפוגע בו ובמשפחתו.

"שמו הטוב כבר נפגע ויילך וייפגע עוד, ומצבו האישי יילך וידרדר – והכל בשל תלונה אחת ויחידה של חיילת אחת, שהוגשה כחודשיים לאחר האירוע לכאורה ומוכחשת על ידו מתחילת החקירה", הוסיף עו"ד קוזניץ.

לכתבה המלאה: Mako 14.03.13

פרשת המין בבית הספר הטכני : מאסר למדריך

כפי שמרשי הצהיר מלכתחילה, מעולם לא בוצעו מעשים בכוח והדבר בסופו של דבר הוכח ונקבע בבית הדין", אמר בתגובה עורך הדין בני קוזניץ, שייצג את החייל. "מדובר בחייל טוב ואדם מן השורה אשר מבקש לשים את הדברים מאחוריו ולהמשיך בחייו".

לכתבה המלאה: Mako 27.12.12

"מדריך בחיל האוויר ביצע מעשים מגונים בתלמידות"

לפי כתב האישום שהוגש נגד מדריך בבית הספר הטכני, הוא קיים יחסים עם בנות 15-16 תוך ניצול מרותו. הוא לא נאשם באינוס, אלא בבעילה אסורה בהסכמה. עורך הדין בני קוזניץ, המייצג את המדריך, אמר: "מן הרגע הראשון, דבק הנאשם בגרסתו כי המעשים נעשו בהסכמה. בשימוע שנערך לפני מספר ימים, הוצג בפני הפרקליטות הצבאית כל חומר הראיות. הפרקליטות שקלה, ובתום בחינה עשתה נכון שהגישה כתב אישום ללא סעיפי אינוס".

לכתבה המלאה: Walla 31.10.12

פרשת המין בחיל האוויר: החשוד המרכזי הואשם

כתב אישום ראשון בפרשה החמורה, במסגרתה נחשדו מדריכים בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע שקיימו יחסי מין עם תלמידות קטינות. החשוד המרכזי, א', הואשם בעבירות של בעילה אסורה בהסכמה וביצוע מעשים מגונים בנערות, תוך ניצול יחסי מרות. עו"ד בני קוזניץ ממשרד פסח קוזניץ ושות' המייצג את הנאשם מסר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט כי "מרגע הגשת התלונה דרך הארכות המעצר ועד השימוע דבק הנאשם בגרסתו. חומר ראיות נוסף שהצטבר בתיק הן מעדויות ומפעולות חקירה שנעשו רק חיזק את הטענה שלו, אותה שיקפתי בערכאות השונות לרבות השימוע שקבע כי יש להגיש כתב אישום על בסיסי עבירה קלים יותר".

לכתבה המלאה: Mako 31.10.12

החשוד בפרשת המין בביה"ס הטכני בחיל האוויר שוחרר למעצר בית: "מדובר בחיסול חשבונות"

בית הדין הצבאי ביפו החליט לשחרר למעצר בית את החשוד המרכזי בפרשת המין בבית הספר הטכני של חיל האוויר בבאר שבע. פרקליטו עו"ד בני קוזניץ: "מדובר בחיסול חשבונות על רקע אישי". אתמול מפקד חיל האוויר אשל ביקר בבית הספר והדגיש: "נטפל בבעיה". עו"ד בני קוזניץ המייצג את החשוד, אמר בתום הדיון כי מהרגע הראשון מרשו טען כי מדובר ביחסים בהסכמה. "מדובר בחיסול חשבונות על רקע אישי ואנו אנו מקווים שפרטים חדשים יחשפו וישפכו אור על כל הפרשה שהתחילה בקול תרועה רמה", הדגיש.

לכתבה המלאה: Mako 10.09.12

פרשת המין בחיל האוויר: החשוד המרכזי שוחרר ממעצר

בית הדין הצבאי שיחרר את המדריך לשעבר בחיל האוויר, לאחר שהשתכנע מעמדת פרקליטו כי יחסי המין שקיים עם חניכות בבית הספר היו בהסכמה, ולא באונס. הוא עדיין חשוד בבעילה. השופטים השתכנעו מעמדתו של עורך הדין של החשוד, בני קוזניץ, שאמר כי היחסים היו בהסכמה מלאה. קוזניץ אמר בתום הדיון כי "מהרגע הראשון טענו כי מדובר ביחסים בהסכמה. מדובר בחיסול חשבונות על רקע אישי. אנו מקווים שפרטים חדשים ייחשפו וישפכו אור על כל הפרשה שהתחילה בקול תרועה רמה". התביעה לא התנגדה לשחרורו.

לכתבה המלאה: Walla 10.09.12

המדריך בבית הספר הטכני שחשף את הפרשה: "מי שסירבה למין – נכשלה במבחנים"

הפרשה החמורה בבית הספר של חיל האוויר בב"ש ממשיכה להסתעף, ועדויות נוספות מצטברות על החשדות לפיהם 3 חיילים ששימשו מדריכים קיימו יחסי מין עם קטינות. גורם במוסד החינוכי שעודד את הנערות להתלונן אמר לחדשות 2 באינטרנט: "בנות ששמרו על קשרים עם המדריכים – קיבלו ציונים טובים יותר". עו"ד בני קוזניץ, המייצג את אחד החשודים, מסר כי מרשו "מכחיש כל קשר למעשים שאינם בהסכמה. מדובר בקנוניה שנרקמה לאור ציון נמוך שניתן לאחת מהבנות שהוביל לתלונתה במצ"ח. הבחורה אף המשיכה להיות בקשר עם החשוד הרבה לאחר האירוע עליו התלוננה והדברים הוכחו במסגרת החקירה".

לכתבה המלאה: Mako 06.09.12

"חיילים העתיקו 'סרטון לוהט' של שוטרת צבאית"

שלושה שוטרים צבאיים יועמדו בקרוב לדין על כך שהעתיקו סרטון מתוך מכשיר טלפון נייד של חברתם לבסיס ובו תכנים מיניים. סעיף האישום: פגיעה בפרטיות. עו"ד בני קוזניץ, המתחה בעבירות פליליות בצה"ל, הסביר כי המורשע בעבירה מעין זו נושא עימו רישום פלילי. "העונש המירבי למורשע הינו עד חמש שנות מאסר, אולם ברור כי בתי הדין מתייחסים לכל מקרה לגופו של עניין ומטילים את העונש הראוי", הסביר.

לכתבה המלאה: YNET 28.01.08

אישום: צילם חיילות במקלחת והפיץ התמונות

חייל צילם חמש חיילות ושתי צעירות בבסיס באילת. באחד המקרים הוא ביקש מחיילת להתפשט תמורת מחיקת התמונות.

לכתבה המלאה: YNET 09.09.08

הציץ לחיילות בבור של פיקוד צפון – ונענש

רב"ט בחדר המבצעים של פיקוד צפון נתפס "על חם" לאחר שהציץ לשירותי הבנות. בחקירתו הסביר שחש ריגוש וסיפוק מיני מהמעשה. בעקבות עסקת טיעון הוא ירצה 3 חודשי עבודות צבאיות ויורד בדרגה. כתב האישום ייחס לחייל עבירה של פגיעה בפרטיות ועבירה נוספת של ניסיון לפגיעה בפרטיות ותיאר פעמים רבות שבהן הציץ לבנות תוך שהוא עולה על מושב האסלה. סניגורו של החייל, עו"ד בני קוזניץ, הצליח להגיע להסדר עם התביעה לפיו יוטלו על החייל שלושה חודשי עבודות צבאיות.

לכתבה המלאה: YNET  11.12.08

טלנובלה על הגלים

חיילים בחיל הים נתקלו לאחרונה בסערה בתוך הבסיס, ולא בין הגלים: לטענת כמה חיילים, סגן מפקד יחידה ימית ניהל יחסים רומנטיים עם חיילת בשירות סדיר שנמצאת תחת פיקודו. לאחר שהחליטה לנתק את המגעים עמו – הוא החל לאיים על חייה. החיילים בבסיס מספרים על מפקד נוקשה, שנוהג לתקוף אותם מילולית פעמים רבות. "לא רצינו שיטאטאו שוב את הנושא, ולכן פנינו לתקשורת", הסבירו וציינו כי בבסיס החלו בבדיקת הפרשה.

לכתבה המלאה: NRG 06.06.07

הנאנסת התחננה: "תפסיקו" , החיילים לא ריחמו

כתב אישום נגד שני חיילים מגולל מסכת מעשים מגונים ואונס שביצעו בחברתם ליחידה, תוך שהם מנצלים את העובדה כי היא שיכורה לחלוטין. כלפי אחד החיילים עומד כתב אישום על מעשה אונס קודם, גם הוא במסגרת הצבא. סנגורו של אחד החיילים, עורך הדין סרן עידן פסח, אמר כי מרשו מכחיש את המעשים המיוחסים לו וכי כל המעשים בוצעו בהסכמה. לדבריו, הודאתה של אחת המתלוננות כי שיקרה, רק מחזקת את ההערכה כי אין מדובר במעשים שנעשו בכפייה.

לכתבה המלאה: YNET 16.02.06 

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus