הנגד ששפך אקונומיקה על חיילת יצא בזול

איש הקבע ששפך בקבוק אקונומיקה על חיילת במהלך ויכוח לא ייכנס לכלא. בית הדין הצבאי קבע ש"הוא הבין את טעותו", ולכן הטיל עליו עבודות שירות וקנס כספי. בעקבות האירוע, שאף הוזכר בדוח נציב קבילות החיילים, החיילת הובהלה לבית חולים כשהיא סובלת מכוויות וצריבות. עו"ד בני קוזניץ, ממשרד קוזניץ פסח ושות' שייצג את הנאשם מסר בתגובה: "הנגד לקח אחריות מלאה על האירוע והתנצל. מכאן ימשיך לתרום לצה"ל ככל יכולתו ובהצטיינות כפי שעשה עד כה".

לכתבה המלאה: Mako 09.09.14

חקירה: קצין היכה לוחם בעזה עד אובדן הכרה

המשטרה הצבאית חוקרת: חייל הנדסה התלונן שמפקדו בעט בכל גופו כיוון שהסיר שכפ"ץ בנגמ"ש. לטענת החייל, הוא פונה באמבולנס לתוך שטח ישראל. עורך דינו של החייל, עידן פסח, אמר בתגובה: "למרבה הצער מתברר כי הצבא אינו ערוך דיו לטפל במקרה חמור שכזה והדעת אינה נותנת כי חייל שהוכה על ידי מפקדו יוחזר לשירות תחת פיקודו בשעה שמתנהלת חקירה פלילית בעניין".

לכתבה המלאה: Ynet 03.09.14

חשד להתעללות בכלא 4: הציתו רגלי חייל ומרחו צואה

חייל שנכלא בגין עבירות זיוף נחשד על ידי אסירים אחרים שהוא משתף פעולה עם המשטרה הצבאית החוקרת. הם החליטו לנקום, ובעת שישן מרחו צואה על גופו והציתו את רגליו עם נייר טואלט. החייל מטופל על ידי גורמי בריאות הנפש, וקצין המשטרה הצבאית הראשי הורה על פתיחת חקירה.

פרקליטו של החייל עורך הדין עידן פסח, ממשרד קוזניץ ופסח המתמחה בדין צבאי, אמר בתגובה לחדשות 2 באינטרנט: "מדובר במקרה קשה נוסף של התעללות בתוך הכלא הצבאי תחת עיניהם של רשויות הכליאה. אנו פנינו בתלונה רשמית למצ"ח ובעקבותיה אף נפתחה חקירה פלילית. למרבה הצער, החייל סובל ממצוקה נפשית קשה מאז המקרה והוא מטופל באופן צמוד על ידי גורמי בריאות הנפש בצה"ל, לרבות בטיפול תרופתי. אנו ממתינים לקבלת ממצאי חקירת מצ"ח ושוקלים הגשת תביעת נכות בגין הנזקים הקשים שנגרמו לחייל".

לכתבה המלאה: Mako 29.10.12

לוחמי כפיר הנאשמים בהתעללות במרד: "תורידו אותנו לדרגת טוראי"

לאחר ששניים מהלוחמים שנאשמו בפרשת ההתעללות בחטיבת כפיר הגיעו להסדר טיעון, הובאו היום תשעת הלוחמים האחרים לבית הדין שם הוצגו הסדרי טיעון וכן כתב אישום מתוקן. במהלך הדיון אמרו הלוחמים שהם רוצים שיורידו אותם לדרגת טוראי ולא לרב"ט כחלק מסוג של 'מרד' נגד המערכת. בית הדן אישר את הסדרי הטיעון. עו"ד בני קוזניץ המייצג את אחד הלוחמים בפרשה יחד עם סרן תיאה חרזי, מסר כי "ההסדר מוכיח שוב שבפרשות כאלה אין לטפל בפן הפלילי אלא יש להשקיע בחינוך ביחידות ולא באמצעות הענשתם בעונשי מאסר ארוכים והכתמתם ברישום פלילי".

לכתבה המלאה: Mako 20.08.12

גם במילואים מבצעים זובור

בצל פרשת ההתעללות בחטיבת כפיר, טוען עו"ד עידן פסח כי תופעת הזובור לא הולכת להיעלם. לדעתו, הדרך לחסל את תופעת הוותיקות היא בהסברה נכונה עוד בתחילת השירות.

מאמר דיעה: WALLA 5.8.12

ההתעללות בגבעתי: שני לוחמים קיבלו עונשים מופחתים

עו"ד בני קוזניץ הדגיש כי מרשו עבר התעללות אף הוא לפני כשנה וחצי כשנכנס לפלוגה וצולם באמצעות מכשיר סלולרי.

לכתבה המלאה: walla 18.4.12

יהיה קשה להגיש כתב אישום חמור נגד אייזנר

המרחק בין הסרטון שמתעד את הסמח"ט מכה לבין הגשת כתב אישום הוא רב מאוד", אמר עורך הדין בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי, והסביר כי "ראשית הם צריכים להוכיח שמדובר בסרטון אמיתי שלא בושל בעריכה. הם צריכים להראות את הנסיבות לפני ואחרי". לדבריו, "כשיגיעו לאולם בית המשפט הכול ייראה אחרת – הם יידרשו לתת תשובות לשאלות כמו מי צילם את הסרט, האם עבר עריכה ומה מראה צילום המקור". לדבריו עו"ד קוזניץ יש משקל רב לאירועים שקדמו למקרה התקיפה ואם הם לא היו מתועדים יוכל הסמח"ט לבסס הגנה משפטית.

לכתבה המלאה: WALLA 17.4.12

עוד עצורים בזובור בגבעתי

עורך הדין בני קוזניץ, המייצג את אחד הנאשמים, אמר ל-ynet כי ריבוי המקרים בפרשה "מוכיח שאלו דברים שקורים בחטיבה ונמשכים שנים, ולכן מדובר במסורת". קוזניץ העריך שגם פרשה זו תסתיים בקול ענות חלושה, כמו פרשת התעללות דומה בגדוד 74 של השריון לפני כשנתיים. בפרשה ההיא ייצג קוזניץ את אחד החיילים שהורשעו במסגרת עסקת טיעון מקילה, ללא רישום פלילי.

לכתבה המלאה: ynet 27.3.12

פרשת ההתעללות בגבעתי: נעצרו שני לוחמים נוספים

עורך הדין בני קוזניץ, המייצג את אחד הנאשמים בפרשה, אמר ל-ynet כי המעצר "מוכיח שאלו דברים שקורים בגבעתי ונמשכים במשך שנים".

לכתבה המלאה: ynet 27.3.12

חייל הכה נהג עם נשקו – כי חשב שהוא מחבל

כתב אישום הוגש נגד חייל בהנדסה הקרבית שאייש מחסום בכניסה ליישוב פצאל שבבקעה. הסיבה: הוא הוציא נהג מרכבו והכה אותו בקת הרובה. הוא טוען שהיה בטוח שהנהג הוא מחבל פלסטיני. האירוע תועד וישימש נגדו כראייה מרכזית. סנגורו של הלוחם: "הסרט מבושל ונועד להשפיע באופן לא לגיטימי".

לכתבה המלאה: NANA10 7.7.11

עבודות שירות לחייל שהתעלל בחברו ליחידה

בא כוחו של אחד החיילים, עורך הדין בני קוזניץ, הביע שביעות רצון מגזר הדין. "אני שמח שבית הדין הצבאי והפרקליטות קיבלו את טענותינו כי מדובר במעשה ילדותי אשר נעשה על ידי מרשי וחבריו בתחילת שירותם ובטרם הפנימו את הנורמות הצבאיות". עורך הדין קוזניץ הוסיף, כי "מרשי הספיק מאז לעשות שירות צבאי טוב, מלא ומועיל, ובאחרונה השתחרר מהשירות והתחיל בחייו האזרחיים, שם ימשיך ויתרום לחברה כפי שעשה בשירותו הצבאי".
לכתבה המלאה: Walla 20.07.10

כתבי אישום בפרשת ההתעללות בגבעתי: "הכו חייל עד שהמקל נשבר"

עו"ד בני קוזניץ ממשרד פסח קוזניץ ושות', המייצג את אחד הנאשמים, אמר לחדשות 2 באינטרנט: "כל המעשים נעשו בהסכמה, גם על פי חומר החקירה, אנחנו רואים סרטונין שרואים את הנאשם עצמו מוכה. אנחנו לא מבינים למה מצ"ח לא חוקרת לעומק. אנחנו יודעים שהמפקדים יודעים מהמעשים".

לכתבה המלאה: mako 25.3.12

בית הדין הצבאי: ממצאי פרשת ההתעללות בגבעתי חמורים

משרד עורכי הדין בני קוזניץ ועידן פסח, המייצגים את אחד החיילים, אמרו בדיון: "מדובר במסורת רבת שנים בגדוד ובצה"ל. לא מדובר בהתעללות אלא במסורת היחידה". לדברי הפרקליטים, "כולם ידעו על כך, מדובר בטובי לוחמינו, עניין כזה מוטב והיה נסגר ברמת היחידה ולא בפני בית המשפט".

לכתבה המלאה: NRG 16.3.12

ההתעללות ב"כפיר": סא"ל ששינה גרסה – עד עוין

סא"ל שמעון הרוש, שזומן להעיד מטעם ההגנה במשפטם של הקצין והחייל שנאשמו באלימות נגד פלסטינים, הביע בעבר תמיכה בהפעלת כוח מצד חיילים במקרים מסוימים. אלא שדבריו לא נעמו לאוזני בכירים בצבא, והשבוע מסר עדות שונה בתכלית מזו המקורית. "לא הייתי מספיק ברור", אמר. עו"ד בני קוזניץ, המתמחה בדיני צבא, הסביר בשיחה עם ynet כי הכרזה על "עד עוין" מתקבלת עם אישור בקשת הצד שזימן אותו לבית הדין, לאחר שהשופטים נוכחו לדעת כי דבריו עומדים בסתירה מהותית לאלו שמסר במקום אחר. "השופטים התרשמו כי היו נקודות מכריעות בהן הסמח"ט סתר את עדותו הקודמת", אמר.

לכתבה המלאה: YNET 06.02.10

פלשתיני הגיע למשפט והפתיע: לא הם שהיכו אותי

אחרי ישיבה ממושכת בכלא והשעייה מתפקיד מבצעי, הגיע לבית המשפט פלסטיני שהותקף לפני כשנה בידי חיילים ואמר: "זה לא הם". עורכי דינם: התנהלות בעייתית של מצ"ח. עו"ד בני קוזניץ, המייצג את סמל ע', סבור כי ההתפחות היום עשויה להכריע את התיק. "החיילים עמדו על חפותם לאורך כל הדרך", אמר, "תגובותו של המתלונן מעידה על כך. כולי תקווה שהכתם יוסר מעליהם והם יוכלו לשוב ולהיות לוחמים כפי שהם רוצים".

לכתבה המלאה: YNET 19.11.09

נעצר הקצין שהכה טירון ; חשוד שפגע בעוד חיילים

מעצרו של קצין גולני שפיקד על טירונים הוארך עד יום ראשון, בעקבות הפרשה שנחשפה ב-ynet. פרקליטיו: החייל שהתלונן עבר אחרי התקיפה-לכאורה בוחן כושר. אב בית הדין: יש תשתית ראייתית בתיק נגד הקצין. סנגוריו של הקצין עו"ד רב-סרן (מיל') בני קוזניץ וסרן מתן פורשט ציינו במהלך הדיון כי לאחר האירועים לכאורה שעבר הטירון שאושפז, הוא ערך בוחן כושר (בוחן "בר-אור" – ח.ג.), ועובדה זו לטעמם מטילה בספק את הטענות כי נפגע מהמכות שספג לכאורה ממפקדו. עוד ציינו הסנגורים כי הגיעה לידיעתם העובדה שחלק מפקודיו של הקצין כתבו מכתב בזכותו, מה עשוי אולי לשפוך אור שונה על הפרשה.

לכתבה המלאה: YNET 28.10.09

קו ההגנה של החייל: גם המג"ד עשה זובור

פרקליטו של אחד מחיילי השריון יציג בפני בית המשפט תמונה, בה לדבריו נראה המג"ד סא"ל מרגלית מכה קצין בדרגת סגן. צפו בתמונה. התפתחות בפרשת ההתעללות בשריון: פרקליטו של אחד החיילים החשודים בהתעללות הגיש בקשה לדיון מיוחד בפרשה, זאת בעקבות תמונה בה נראה לכאורה המג"ד סוטר לקצין אחר. פרקליטו של סמ"ר א', העצור זה מספר שבועות, עו"ד בני קוזניץ צפוי להציג בפני בית הדין הצבאי את התמונה בה נראה לדבריו המג"ד, סא"ל מרגלית (רלי) ישראל, מכה קצין בדרגת סגן, תוך שהוא אזוק באזיקונים.

לכתבה המלאה: WALLA 23.08.09

ההתעללות בשריון: נחקר מח"ט 188; קודמו העיד

ל-ynet נודע כי חקירת ההתעללות בגדוד 74 מגיעה לצמרת חטיבה 188 בחיל השריון. המח"ט, אל"מ אילן לביא, נחקר באזהרה במצ"ח ואמר כי לא היתה לו כל כוונה לטייח את הפרשה. קודמו בתפקיד, אל"מ עופר צפריר, העיד בפני החוקרים. עו"ד בני קוזניץ, המייצג נאשם אחר בפרשה, אמר כי תמוה בעיניו שרק כעת נחקרים המפקדים הבכירים – אם כי מוטב מאוחר מאשר אף פעם: "בסופו של דבר לא ייתכן שבפרשה החמורה הזו יואשמו רק שלושה חיילים זוטרים והמפקדים הבכירים ימשיכו להתקדם בסולם הדרגות בתפקידים"

לכתבה המלאה: YNET 12.08.09

ההתעללות בשריון: אישום נגד 3 מפקדים זוטרים

לפי הפרקליטות, באחד מטקסי ההתעללות סבל הקורבן מקוצר נשימה ואיבד לסירוגין את הכרתו. אמו של נאשם אמרה בכעס: "זה עוול נוראי, משפט ראווה לש.ג. איפה היו המפקדים?".

לכתבה המלאה: YNET 06.08.09

חיילי שריון ותיקים מתעללים בצעירים

סיכות מהדק שננעצות בגוף ואגרופים לחזה, הם רק חלק מסדרת ההתעללויות העולות מעדותם של חיילים מפלוגת הזאבים בגדוד 74 של חיל השיריון. צפו בתמונות. פרקליטו של ש', נאשם בפרשה, עו"ד בני קוזניץ אומר כי "מרשי ממשיך וטוען כי המעשים נעשו בהסכמת המעורבים ובידיעת הסגל הפיקודי. כך עולה מתיק החקירה וכך יוכח במהלך המשפט".

לכתבה המלאה: WALLA 05.08.09

עדות המ"פ: הם פועלים בעזה, יש להם שיקול דעת

לקראת הגשת כתבי האישום נגד המעורבים בפרשת ההתעללות בשריון, חושף ynet קטעים מעדויות חלק מהמעורבים בפרשה. מפקד הפלוגה שמר תחילה על שתיקה, ואחר כך אמר: "האירועים קרו ללא אישורי וללא ידיעתי. אני לא מסכים להם ורואה אותם בחומרה, כי הם משפילים ופוגעים בכבוד האדם". עורכי הדין עידן פסח ובני קוזניץ, המייצגים את אחד החשודים, אמרו כי "העדויות מחזקות את הטענה כי הדרג הבכיר בגדוד מתחמק מאחריות, ומטיל את האשמה על החיילים הזוטרים".

לכתבה המלאה: YNET 04.08.09

ההתעללות בשריון: נחקר מפקד גדוד 74

אחרי הדחת מפקד הפלוגה, בעקבות פרשת ההתעללות שנחשפה ב-ynet, נחקר מפקד גדוד 74. מפקד העוצבה: "ההתנהגות בגדוד – נורמה של תת-תרבות עבריינית". עורכי הדין בני קוזניץ ועידן פסח, המייצגים את אחד הנאשמים בפרשה, אמרו כי התחקיר, כמו גם ההחלטה להדיח את המ"פ ולנקוט בצעד של הערה פיקודית נגד מפקד הגדוד הנוכחי וקודמו מעידה כי טענתם בבית הדין, לפיה מדובר באירוע שהושרש בפלוגה מזה שנים – מקבלת משנה תוקף. "לא נכון לבוא בטענות נגד חיילים זוטרים על מה שהיה נהוג ומקובל בגדוד זה שנים רבות", אמר עו"ד קוזניץ, "יש לחקור את כל שדרת הפיקוד".

לכתבה המלאה: YNET 31.07.09

שופט על ההתעללות בשריון: לחקור הדרג הבכיר

בימים האחרונים נמשכה גביית העדויות מחיילים ומפקדים הקשורים בפרשה שנחשפה לראשונה ב-ynet. השופט הורה למצ"ח בדיון הארכת מעצר של כמה מהחשודים לבחון את מעורבות הדרג הבכיר. הקצין הבכיר ביותר שנחקר עד עתה הוא סגן-משנה בלבד. במקביל, הודה אחד המפקדים שהכין קפה בפיו של חייל. במהלך הדיון נשאלה חוקרת מצ"ח על ידי עורך הדין בני קוזניץ שאלות שונות, הקשורות לאופי החקירה והתקדמותה עד כה. לשאלת עו"ד קוזניץ בדבר עומק החקירה התברר, כי עד כה הדרג הבכיר ביותר שנחקר הוא קצין בדרגת סגן משנה. הסנגור דרש להעמיק את החקירה לאור העובדה כי מדובר בנורמה שהשתרשה בגדוד שנים רבות אחורה ואין להטיל את כל האשמה על הדרג הזוטר, אלא לבדוק ולבחון עד כמה גם קצינים בכירים היו מעורבים בכך או לפחות ידעו ושתקו. השופט הורה לחוקרי מצ"ח לחקור גם קצינים בכירים יותר.

לכתבה המלאה: YNET 28.07.09

הוארך מעצר המפקדים המתעללים: "מעשה חמור"

בעקבות חשיפת ynet נעצרו אמש שלושה מפקדים מגדוד 74 על-ידי המשטרה הצבאית החוקרת. השלושה מרצים בימים אלה עונש משמעתי בעקבות הפרשה בכלא צבאי. הסניגורים: זו מסורת של 15 שנה. הטיפול עד-כה היה במסגרת החטיבה. עורכי דינם של החשודים, עידן פסח ובני קונזיץ, אמרו בדיון כי מדובר בנוהל ומסורת שקיימת בגדוד מזה 15 שנה, וכי עד-כה טופלו מקרים אלה במסגרת החטיבה. לדבריהם, עבירות דומות בעבר לא הובאו בפני בית דין צבאי בשונה מהמקרה הזה. "זה מקרה קלאסי של פרשה שתסתיים בקול ענות חלושה", אמרו.

לכתבה המלאה: YNET 23.07.09

ההתעללות בגולני:  ביה"ד הצבאי לא השתכנע והחשוד שוחרר

בית הדין הצבאי בפיקוד צפון דחה את בקשת מצ"ח לעצור לשמונה ימים חייל מגדוד 13 בגולני, אשר נחשד בהתעללות בפקודיו. השופט, סגן-אלוף ארז פורת, אמר בדיון כי על פניו נראה שהחייל הפעיל מסכת שיקולים בלתי ראויה, אך לא מדובר במקרי התעללות. עוד נקבע, כי החייל ישהה במעצר פתוח. את החייל ייצג בדיון עורך דין בני קוזניץ.

לכתבה המלאה: YNET 23.08.07

"צה"ל בגד באחי והכניס לו סכין בגב"

אחותו של סמל המחלקה בגולני שנחשד בהשפלת פקודיו והתעללות מינית בהם, תוקפת את הצבא, אחרי שלבסוף הוגש נגדו כתב אישום עם עבירות פחותות ערך. השופט קבע כי הנאשם ביצע את מעשיו ממניע חיובי: "יש להצר על כך שהתביעה החליטה לגלגל את האירוע לבית הדין". סניגורו של החייל, עורך הדין בני קוזניץ, אמר כי בכוונתו לפנות לפרקליט הצבאי הראשי, תת-אלוף אביחי מנדלבליט, בבקשה לבטל את כתב האישום. "צר לי שהפרקליטות בחרה להגיש כתב אישום נגד חייל שחירף נפשו למען המולדת. שמחתי על החלטת בית הדין לקבל את עמדתי לשחרר את החייל וגם את ההערה כי ראוי שכתב האישום כלל לא היה מוגש", אמר קוזניץ.

לכתבה המלאה: YNET 06.09.0

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus