אמל"ח נתפס בבית מפקד בתותחנים: "מוטיבציית יתר"

מפקד הסוללה החזיק בביתו 6 רימוני גז, רימון הלם וכדורים. בבית הדין טען כי לקח את הכדורים "לצורכי נוי", מפקדיו משוכנעים: קצין מצטיין, מניעיו טהורים. הוא נקנס, וייאסר 21 ימי מאסר בפועל, שירוצו בעבודה צבאית, מאסר על תנאי וקנס בסך 500 שקלים. עורך דין בני קוזניץ, מומחה לדין פלילי, אמר כי "אין ספק שגרסתו של הקצין התקבלה במלואה על ידי הפרקליטות הצבאית, שכן עבירת עיכוב הציוד הינה עבירה שאינה נושאת רישום פלילי ויחסית נדירה בבתי הדין הצבאיים". לדבריו, "לאור פקודות הצבא, ומאחר שנענש בעונש של עבודות צבאיות, תיבחן שאלת המשך שירותו של הקצין במסגרת ועדה מיוחדת להתרת התחייבויות".

לכתבה המלאה: Walla 31.01.14

 

רשלנות בגולני? המשטרה הצבאית חוקרת גניבת נשק

בחודשים האחרונים נגנבו ארבעה כלי נשק בחטיבה. חייל נעצר אך שוחרר כעבור 5 ימים. כעת הוא קובל נגד מפקד הפלוגה שהוציא לדבריו את דיבתו, כשסיפר ללוחמים שהוא אחראי לגניבה. ו"ד פסח אמר אתמול כי מדובר במקרה "חמור ביותר שבו מפקד בכיר בצה"למכפיש את שמו הטוב של חייל המצוי תחת פיקודו, למול יתר חיילי הגדוד, וזאת ללא כל הצדקה ובניגוד גמור לחוק. החייל אכן נחקר במצ"ח ולבסוף שוחרר ממעצר והוא עודנו בחזקת חשוד בלבד ועומדת לו חזקת החפות. מעשהו הנלוז של הקצין מזכה את החייל בפיצוי מידי ללא הוכחת נזק עד לגובה של 50 אלף שקלים. משרדנו פנה זה מכבר לפרקליט הצבאי הראשי בבקשה לפתוח בחקירה כנגד המפקד וכן בכוונתו להגיש תביעה לקבלת פיצוי כספי כנגד".

לכתבה המלאה: וואלה 13.06.13

בן נולד לגנב אשראי הרמטכ"ל, שרוצה חופשה

לואיס מסקוטה, הנאשם שגנב באלימות שני כלי נשק ואת כרטיס האשראי של גבי אשכנזי, מבקש להשתחרר לברית המילה של בנו. מחד, הוא נאשם בעבירות קשות, ומאידך – נחשב לעציר ממושמע. למפקד כלא 4 מצפה התלבטות קשה. לאור הלידה, פנו סנגוריו של מסקוטה, עורכי הדין רס"ן (מיל') עידן פסח ורס"ן (מיל') בני קוזניץ, למפקד כלא 4, וביקשו לשחרר את מרשם לחופשה מיוחדת בת 48 שעות, שתכלול גם אפשרות להגיע לברית המילה של בנו. ההכרעה נמצאת כעת בידיו של מפקד הכלא, סגן-אלוף יובל שואן, וגורמים צבאיים אמרו כי מדובר בהכרעה שאינה פשוטה: "מחד, הבקשה לגיטמית, ומאידך – מדובר בעבירות חמורות שבהן מואשם החייל". הם ציינו כי בעבר הוצאו עצירים לחופשה בליווי אבטחה צמודה, וגם נושא זה יישקל. עו"ד עידן פסח, ממשרד עורכי הדין קוזניץ, פסח ושות', מסר בתגובה: "אני מקווה שבקשתנו לחופשה עבור מרשנו שהפך לאב תענה. כולי תקווה שמפקד הכלא, שבידו שיקול הדעת, יקבל החלטה נכונה והומנית, שתביא בחשבון את מכלול הנסיבות המיוחדות בתיק". הוא ציין בנוסף כי מסקוטה כופר בחלק נכבד מהסעיפים נגדו, וכי הוא נתון ללחצים כבדים מצד עבריינים.

לכתבה המלאה: YNET 22.02.10

כתב אישום נגד החייל שגנב מהרמטכ"ל

רב"ט מסקוטה מואשם בעבירות של הוצאת נשק, סחר בנשק, שוד בנסיבות מחמירות, ניסיון לשוד בנסיבות מחמירות והונאה בכרטיסי חיוב. התביעה צפויה לדרוש עונש של למעלה מ-10 שנים.

לכתבה המלאה: WALLA 23.08.09

זה החייל שצילם את כרטיס האשראי של הרמטכ"ל

רב"ט לואיס מסקוטה מרעננה, הוא החייל שהעביר לעבריינים את פרטי כרטיס האשראי של רא"ל גבי אשכנזי – אחרי שגם תקף חייל, גנב נשק וסחר בו. "הוא לא אמר בחקירה שנסחט, אלא שגנב בגלל חובות", קבעה השופטת שהתירה את פרסום השם.  סניגורו, עו"ד רב-סרן (מיל') עידן פסח – המייצג אותו יחד עם עו"ד רס"ן (מיל') בני קוזניץ – טען כי התרת פרסום פרטי החייל עשויה להביא לפגיעה בבני משפחתו מצד עבריינים המעורבים בפרשה.

לכתבה המלאה: YNET 19.08.09

פרשת האשראי: כתב אישום צפוי ביום א'

השופטת הצבאית האריכה את מעצרו של החייל ששמו עדיין לא הותר לפרסום. "יש להדגיש את התקיפה", אמר אביו של החייל שנשקו נגנב. הסניגור עו"ד עידן פסח התנגד להסרת צו איסור הפרסום שיביא לפרסום שמו של החייל והדגיש במהלך הדיון כי לא נגבתה ממנו עדות בשפת אמו שהיא השפה הספרדית. לטענתו, החשוד פוחד שינסו לפגוע בבני משפחתו, זאת לאחר שבחודשים האחרונים גורמים עבריינים איימו עליו שיחזיר להם חובות כספיים.

לכתבה המלאה: NRG 18.08.09

 גנב כרטיס האשראי של הרמטכ"ל יואשם בתקיפה

החייל החשוד שתקף וגנב נשק מחייל, ואף הצליח להשיג את פרטי כרטיס האשראי של הרמטכ”ל יואשם בשוד בנסיבות מחמירות והונאה בכרטיסי חיוב. אביו של החייל שהותקף: ”יש תפוחים רקובים בתוך הצבא”.בדיון ביקשה התביעה לחשוף את שמו של החייל החשוד, אולם סנגוריו של החייל, עורכי הדין עידן פסח, ובני קוזניץ הביעו התנגדות לכך וההחלטה בנושא תימסר בהמשך. השופטת, סגן אלוף מאיה הלר, אמרה כי החשדות כנגד החייל מעידות על "מסוכנות כללית וצבאית" ועל כן קיבלה את ההחלטה להאריך את מעצרו עד יום ראשון, אז כאמור יוגש נגדו כתב האישום. עו"ד פסח אמר כי "חומר הראיות החלקי שקיבלנו מוכיח את טענותינו, שעל החייל הופעלו איומים ולחצים מצד גורמים פלילים, על מנת שישתף פעולה ויעביר כלי נשק. החייל התנצל על האירוע ועל גניבת כרטיס האשראי של הרמטכ"ל. חשיפת הפרשה הקלה עליו מאוד".

לכתבה המלאה: WALLA 18.08.09

הקצין הבכיר שממנו נגנבו המסמכים: הרמטכ"ל

לבקשת nrg מעריב התיר בית הדין הצבאי לפרסם את שהשמועות כבר ידעו לומר בימים האחרונים: הקצין הבכיר שממנו נגנבו כרטיס אשראי ותעודות הוא לא אחר מאשר הרמטכ"ל, רא"ל גבי אשכנזי. בעקבות המקרה הוחלט בצה"ל לשפר את אמצעי הביטחון בלשכה. סניגורו של החשוד, עו"ד עידן פסח, אמר בתגובה: "החייל מתעקש כי הוא לא השתמש במספר כרטיס האשראי, הוא רק צילם במכשיר הסלולרי את הפרטים".

לכתבה המלאה: NRG 16.08.09

הבכיר מפרשת האשראי: הרמטכ"ל גבי אשכנזי

לבקשת ynet, התיר בית הדין הצבאי לערעורים בקריה לפרסם שהקצין הבכיר שבכרטיס האשראי שלו נעשה שימוש הוא לא אחר מאשר רב-אלוף גבי אשכנזי. הפרשה, שנחשפה ב-ynet, החלה בתקיפת שומר בקריה, שנשקו האישי נגנב. אז התברר שהחשוד השיג את כרטיס האשראי של אשכנזי, והעבירו לסוחר נשק ערבי. את החייל מייצג עו"ד עידן פסח, שאמר: "אני מציע לכולם להמתין להליך השיפוטי ולא לחרוץ את דינו של החייל, על אף שמדובר לכאורה בעבירות חמורות, הדברים יתבהרו בבית הדין הצבאי".

לכתבה המלאה: YNET 16.08.09

פרשת האשראי: הערבי הדריך, החייל גנב נשק

החייל החשוד בשימוש בכרטיס האשראי של האישיות הבכירה בצה"ל, חשוד גם בתקיפת שומר בבסיס ובגניבת נשקו. תחקיר האירוע שהגיע לידי ynet חושף צד אלים בפרשה החמורה. פרקליטו של החייל, עו"ד עידן פסח, מסר כי מרשו אינו אדם אלים ועל אף שהיה מעורב בקטטה בחודשים האחרונים, הוא לא היה זה שיזם אותה. "הוא היה במצב לא פשוט, לחצו עליו, סחטו אותו ואף הדריכו אותו כיצד לפעול – מה שמראה שאינו עשה זאת ביוזמתו. החקירה עדיין בראשיתה, וראוי לבחון היטב את האירועים והרקע לפני שחורצים את דינו של החייל", אמר.

לכתבה המלאה: 16.08.09 YNET

אשראי הקצין נגנב – המשטרה סגרה את התיק

מחקירת החייל החשוד בגניבת כרטיס האשראי של בכיר בצה"ל עולה כי גם קופאיות בבית עסק במרכז הארץ עשו בו שימוש. בעל העסק התלונן במשטרה, אך זו סגרה את התיק. הסיבה: בעל הכרטיס עצמו לא התלונן. בא כוחו של החייל החשוד, עו"ד עידן פסח, אמר בתגובה לחשדות, כי "לאור העובדה שמדובר בדיון מעצר ראשוני, אינני יכול להתייחס לחומר הראיות. עם זאת, החייל טוען כי נאלץ לבצע את המעשים בעקבות איומים שהופנו כלפיו וכלפי משפחתו מצד גורמים עברייניים". לדברי עו"ד פסח, החייל נעצר כבר לפני כשבוע וחצי, במהלך נסיעה לעיר מגוריו במרכז הארץ. "למען האמת, הוא כרגע במצב של הלם מכל הסיטואציה", סיפר. "יחד עם זאת, הוקל לו מכך שהוסר ממנו לחץ האיומים בו היה נתון".

לכתבה המלאה: WALLA 14.08.09

אם החייל החשוד לYNET: הוא בן נהדר וחייל נהדר

בני משפחתו של החייל החשוד בשימוש בכרטיס האשראי של הקצין הבכיר ובסחר בנשק גנוב טוענים כי אינם מעודכנים בפרטי הפרשה. אמו סיפרה ל-ynet: "הוא בן נהדר ואנחנו יודעים שגם היה חייל נהדר". רבים מהפרטים בפרשה עדיין אסורים לפרסום. סנגורו של החייל, עו"ד עידן פסח, אמר כי החייל נסחט על-ידי גורמים חיצוניים ונאלץ לכאורה לבצע מעשים שונים.

לכתבה המלאה: YNET 14.08.09

מחדל: מסע קניות על חשבון קצין  בכיר

פרשה חמורה בצמרת צה"ל: לאחר פניית ynet התיר בית הדין הצבאי לפרסם כי חייל שחשוד במכירת כלי נשק לערבי, השיג את פרטי כרטיס האשראי של אישיות בכירה בצבא – והעביר אותם לקונה. לפי החשד, מלבד M-16 ואקדח שהשיג, ערך הערבי מסע קניות בסך 2,000 שקלים על חשבון הקצין הבכיר – שלא ידע דבר. עו"ד פסח מסר בתגובה כי "איני יכול להתייחס לפרשה בהרחבה בגלל שחלק מפרטים תחת צו איסור פרסום. מה שניתן לומר כעת, זה שהחייל נסחט על-ידי גורמים חיצוניים ונאלץ לכאורה לבצע מעשים שונים. יתר הדברים יתבררו בעתיד".

לכתבה המלאה: YNET 13.08.09

חשד: חייל "חגג" על חשבון קצין בכיר

הותר לפרסום כי חייל צה"ל נעצר לפני מספר ימים בחשד שתקף חייל בבסיס הקריה בו שירת וכן השתמש במספר כרטיס האשראי של קצין בכיר מאוד על מנת לבצע רכישות באלפי שקלים על חשבונו.  בא כוחו של החשוד, עו"ד עידן פסח אמר כי "מדובר בתיק של סחיטה מצד בני מיעוטים. ביקשנו שהחקירה תועמק בכל הנוגע ללחצים שהופעלו על החייל וכן נדרשת חקירה של חיילים נוספים בכל הקשור לכרטיס האשראי".

לכתבה המלאה: WALLA 13.08.09

לוחם גנב מטענים במלחמה – ומואשם בסיוע לאויב

חייל ביחידה מובחרת מואשם כי במהלך המלחמה בלבנון, הוא גנב תחמושת. כדי "לעשות לביתו", אפילו ניטרל מטענים שהניחו חבריו על צירי התנועה – והחביא אותם בצריח הטנק. בהדרגה צבר אוסף של חומרי נפץ – ופוצץ להנאתו רימון עשן ביומולדת. זה נגמר בכתב אישום חריג, שמיוחס לרוב למרגלים. עו"ד בני קוזניץ, שמייצג את החייל, אמר ל-ynet: "כתב האישום מנופח מעבר לכל פרופורציה. חלק מן המעשים המיוחסים למרשי אינו נתמך בחומר הראיות, וכלל לא ברור לי מהיכן הגיע. מדובר באדם חיובי, לוחם מצטיין שתרם לביטחון המדינה, ועצם הכוונה לייחס לו מעשים של סיוע לאויב פשוט מעליב. סך הכל מדובר בחייל על סף שחרור, בעל זכויות רבות בהגנה על ביטחון המדינה ובתרומה לחברה, ללא כוונות פליליות או עוינות, שהצהיר על כך שאסף את המוצגים להנאתו – וכך צריך להתייחס אליו".

לכתבה המלאה: 21.11.07 YNET

מאסר ללוחם שגנב אמל"ח במלחמה

החייל, מיחידה מובחרת, לקח בין היתר שני מטעני נפץ מסוג כלימגור, חומר נפץ פלסטי ושק חומר נפץ מסוג TNT במשקל 2.5 ק"ג – את אמצעי הלחימה הביא לביתו. העונש: 18 חודשי מאסר.  עו"ד קוזניץ הצליח לשכנע את בית הדין כי מרשו לא התכוון לעשות שימוש בציוד שלקח לטובת העברתו לגורמים פליליים או חבלניים. הנאשם טען מצידו כי כל הציוד נלקח מצה"ל לאחר ההכרזה על הפסקת האש. "מדובר בלוחם רב זכויות שהקריב עצמו למדינה. לצערי הוא עשה טעות כאשר לקח את אמצעי הלחימה. עם זאת לא היתה לו כל כוונה פלילית ולכן טוב שבהסדר הטיעון הוחלט להשמיט את העבירות החמורות ובגזר הדין נעשה איזון בין העבירות בהם הורשע לזכויות רבות אותן צבר בשירות הצבאי", סיכם עו"ד קוזניץ.

לכתבה המלאה: YNET 14.04.08

כ-7 שנות מאסר לקצין נ"מ שגנב טיל לאו ורובה

סגן א', שנקלע לחובות כבדים במשחקי קלפים, גנב טיל לאו ממוצב בחרמון ומכר אותו לעבריינים. בנוסף הוא גנב רובה M-16 ומכר אותו תמורת אלפי שקלים. התביעה מתכוונת לערער על קלות העונש. סנגורו טען מנגד כי יש להעניש את מרשו במידה שתהלום את מעשיו, אך יחד עם זאת צריך לאפשר לו להשתקם ולחזור לחברה כאזרח מועיל. הסנגור ציין כי הקצין אינו אדם הקשור לעולם הפשע ולא ביקש להתעשר בדרך בה פעל.

לכתבה המלאה: YNET 25.02.09

חייל שמכר רובה M-16: נקלעתי לחובות כספיים

חקירת מצ"ח נגד חייל מילואים שמכר רובה הבשילה לכתב אישום חמור. האיש, רב-סמל בגדוד שריון, הודה שמכר את הנשק לערבי, כדי לכסות חובות על בניית בית. עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט פלילי, הסביר כי "גם כשמדובר באיש מילואים ישנה סמכות לבית הדין הצבאי לדון את הנאשם. למניע ביצוע העבירה כפי שיתברר במהלך המשפט חשיבות מכרעת הן לשאלת מעצרו של הנאשם והן לחומרת העונש שיוטל עליו. מנסיון העבר במקרים קודמים, מצוקה כלכלית איננה מהווה נסיבה מכריעה לצורך הקלה בעונש".

לכתבה המלאה: YNET 26.07.09

חייל צה"ל מסר 3 כלי נשק לפלשתינאים שסחטו אותו

גורם צבאי אישר את החשיפה באתר YNET, לפיה החייל הדרוזי המשרת בבסיס בצפון הודה כי נסחט ואף נחטף על ידי פעילים מג'נין. הוא היה במצב נפשי קשה מאוד, ופחד עד כדי כך ששיקול הדעת שלו שובש", אומר בא כוחו של החייל, עו"ד עידן פסח. לדבריו, החייל גרם במתכוון לחקירה משום שרצה לחשוף את פרטי הפרשה, ולכן גנב רובה והשליך אותו במקום בו סבר שיימצא – כפי שאכן קרה.

לכתבה המלאה: הארץ 19.11.05

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus