נחשפה פרשת סמים גדולה בבית החייל ברמת גן

המשטרה הצבאית עצרה בחודש שעבר מספר רב של חיילים בחשד לשימוש וסחר בסמים. על פי החשד, חלק מהם תיווכו בעסקאות, מכרו סמים לחבריהם ועישנו בצוותא. נגד חלקם כבר הוגשו כתבי אישום. עו"ד עידן פסח ממשרד קוזניץ פסח ושות', שמייצג את אחת החיילות, אמר בתגובה כי "לאחר קבלת החומר לידינו התברר כי שיטות הפעולה של מצ"ח ביחס למרשתנו חרגו מן המותר וזו הסיבה כי בסופו של דבר כתב האישום כנגדה תוקן, והושמטו ממנו מרבית האישומים".

לכתבה המלאה: Mako 22.09.14

מלחמת חורמה בגדוד: 12 חיילים נעצרו בחשד לסחר ושימוש בסמים

מפקד הגדוד הוא זה שדחף למעצרם של חייליו בגדוד לוחם של פיקוד העורף בחשד להברחת אמל"ח ושימוש וסחר בסמים. בית הדין הצבאי האריך את מעצרם של שבעה מהעצורים. "גורמי מצ"ח יוזמים באופן תדיר פעילויות לחקירת עבירות בעקבות מידעים שונים המגיעים אליהם, בין היתר מידי המפקדים", הסביר עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי. "ישנם חיילים אשר אף מתוודים בפני מפקדיהם על ביצוע עבירות, לפעמים במסגרת תחקירים ביחידות וזאת מבלי לדעת כי המידע מועבר הלאה ויכול לשמש כנגדם במסגרת הליכים פליליים".

לכתבה המלאה: Mako 12.01.14

רב-סרן בצה"ל נחקר בחשד שמכר "סם אונס"

לאחר ששמו עלה במסגרת חקירת איש קבע אחר שנחשד שמכר את הסם בעשרות מקרים, זומן הקצין לחקירה ושוחרר עם סיומה. שמו של הקצין עלה גם במסגרת חקירותיהם של לקוחות שרכשו הסם. סנגוריו של הקצין, עורכי הדין בני קוזניץ ועידן פסח, מסרו כי מרשם מכחיש את כל החשדות המיוחסים לו. "לראיה, הוא שוחרר ממעצר בתום חקירה", ציינו.

לכתבה המלאה: Walla 16.10.13

שלוש שנות מאסר לנגד בצה"ל שהבריח סמים

במסגרת הסדר הטיעון, גזר בית המשפט את העונש על הנגד, המיוצג על ידי עורכי הדין עידן פסח ורס"ן עאסם חאמד. "במסגרת משא ומתן שקיימנו מול התביעה הצבאית, התקבלו חלק מטענותינו ביחס להפעלה פסולה של סוכן סמוי ביחידת הגששים כפי שארע במקרה הנדון", אמר עו"ד פסח לאחר גזר הדין. "כמו כן, התקבלו טענותינו ביחס לחלקו המזערי של מרשנו בחלק מן עבירות הסחר שהתבצעו ביחידה".

עורך הדין הדגיש כי "בסופו של יום, נותן מרשנו את הדין במסגרת הסדר הטיעון אך בגין חלקו האמיתי בפרשה עגומה זו, אליה נגרר כתוצאה ממצבו המשפחתי והכלכלי הרעוע ומנסיבות חייו הקשות".

לכתבה המלאה: Mako 14.01.13

גשש בפיקוד דרום הורשע בסיוע לסחר בסמים; נידון ל3 שנות מאסר

בית הדין הצבאי בקסטינה גזר שלוש שנים ושלושה חודשי מאסר בפועל, וקנס של 5,000 שקלים על חייל בקבע, ששימש כגשש בפיקוד דרום, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בסיוע לסחר בסמים. מכתב האישום המתוקן עולה כי החייל היה מעורב בעסקאות לניסיון מכירת חשיש וקוקאין בעשרות אלפי שקלים. סנגורו, עורך הדין עידן פסח אמר כי "חלק מטענותינו על הפעלה פסולה של סוכן סמוי התקבלו, וכן התקבלו טענותינו על חלקו המזערי של מרשי בפרשה".

לכתבה המלאה: Ynet 14.01.13

מצ"ח: נתפסה כמות שיא של סוחרי סמים

לדברי עו"ד עידן פסח, מומחה בטיפול בחיילי צה"ל והדין הצבאי, החומרים הסינתטיים נמכרים בפיצוציות באופן גלוי ואין אכיפה מלאה לגבי מכירתם. הסם עצמו נמכר בשקית עליה כתוב שהיא חוקית לשימוש מעל גיל 18. השקית מכילה עלים שהם כביכול הסם, אלא שבפועל הסם הוא חומר כימי המרוסס עליהם, מיובש ונארז. כך הוא מקבל חזות הדומה לקנאביס. "המוצרים נמצאים בשוק כבר שלוש שנים, וחיילים רבים החלו להשתמש בהם ולהכניס אותם לבסיסים בלי לחשוב שזה לא בסדר", סיפר עו"ד פסח.

פקודת הסמים המסוכנים מסדירה את סוגיית הסמים בישראל וחוקקה על ידי הכנסת. זהו חוק אזרחי פלילי שמתוקף כוחו מעמידים לדין חיילים בעבירות סמים. המחוקק מנסה לרדוף אחר המצב בשוק: רשימת תרכובות כימיות נקבעות כ"סם" ונכללות בפקודת הסמים המסוכנים. "הכימאים יכולים לשנות משהו קטן בתרכובת ואז זה כבר לא סם, מותר להשתמש ולמכור. גם בסם 'נייס־גאי' משנים בכל פעם את התרכובת", הוא הסביר והוסיף: "ישנו חוסר בהירות וחשוב שחיילים שמשתמשים בחומרים האלה יבינו את המשמעויות של חקירה, העמדה לדין ורישום פלילי. מומלץ לבדוק את החוק ולהתייעץ", הבהיר עו"ד פסח.

לכתבה המלאה: Mako 30.12.12

חשד: חיילים נוספים עישנו סמים בכוננות מבצעית

מתרחבת חקירת מצ"ח בבסיס חיל האוויר בנגב: חשד שחיילים מטייסות קרב נוספות עישנו סמים בזמן שמירה על כוננות מבצעית. עד כה נעצרו שבעה חיילים בחשד למעורבות בפרשה. עו"ד עידן פסח, המייצג את החייל הראשון שנעצר בפרשה, אמר בשיחה עם וואלה! חדשות, כי "אנחנו לומדים את חומר החקירה ונגיב בבית הדין הצבאי בהתאם".

לכתבה המלאה: Walla 31.10.12

בעת כוננות: טכנאי מסוקי קרב חשודים שעישנו סמים

שקית ובה חשיש ו"נייס גאי" נמצאה ברשות אחד הטכנאים, שעל פי החשד נהג לעשן עם ארבעת חבריו שמשרתים כולם בטייסת מבצעית ואחראים לתפקודם התקין של המסוקים בזמן אמת. סנגורו של אחד החשודים, עו"ד עידן פסח, מסר בתגובה: "קיבלנו פרטים ראשוניים מהחקירה, נלמד אותם ונגיב בהתאם".

לכתבה המלאה: Walla 29.10.12

הגששים וההברחות: סופרים את כספי הסמים

עורך הדין עידן פסח, שמייצג את אחד הנאשמים בפרשה בשיתוף עם הסנגוריה הצבאית, טוען כי תהליך הפעלת הסוכן של מצ"ח היה בעייתי. לדבריו, מצ"ח גייסו לתפקיד איש קבע בעל תפקיד פיקודי שמשרת ביחידת הגששים ומכיר את כל החשודים. עו"ד פסח טוען כי נוצר מצב שבו מצד אחד הסוכן משמש כמפקדם של המעורבים במהלך הפעילות המבצעית השגרתית, ומצד שני הוא גם זה שלוחץ עליהם לעשות את העסקה. "החשוד שאני מייצג טען בחקירתו כי הסוכן, שהוא גם המפקד שלו, איים עליו שיפגע ובו ויתנכל לו אם הוא לא יביא לו סמים. איזו ברירה ניצבה בפני הנאשמים, שעה שמפקדם מפציר בהם לבצע עסקאות בסמים מסוכנים?", הגיב עו"ד פסח. הוא הוסיף כי יבקש מבית הדין הצבאי ומהפרקליט הצבאי הראשי להתערב בדחיפות בסוגיה זו ולבחון את התנהגותה הפסולה של מצ"ח בפרשה.

לכתבה המלאה: Ynet 15.7.12

כך בוצעו עסקאות הסמים בגבול הדרום

עו"ד, רס"ן במיל', עידן פסח המייצג את אחד החשודים בפרשה בשיתוף עם הסנגוריה הצבאית, אמר כי "נדהמנו לגלות כי בתיק הזה מצ"ח חצו את כל הקווים וגייסו כסוכן סמוי מפקד בצה"ל על מנת שיפיל ברשת את הפקודים הכפופים לו ואשר נתונים למרותו. איזו ברירה ניצבה בפני הנאשמים שעה שמפקדם מפציר בהם לבצע עסקאות בסמים מסוכנים ואף מאיים עליהם כי יפגע בהם ויתנכל להם אם לא ישתפו עמו פעולה? אנו נבקש מבית הדין הצבאי וכן מהפרקליט הצבאי הראשי להתערב בדחיפות בסוגיה זו ולבחון את התנהלותה הפסולה של מצ"ח בפרשה".

לכתבה המלאה: WALLA 15.07.12

אישום: הגששים סחרו בסמים במאות אלפי שקלים

סנגורו עידן פסח, מסר בתגובה: "כתב האישום כולו מבוסס על עדותו היחידה של סוכן סמוי של מצ"ח ועל מהימנות גרסתו. הנאשם טען מהרגע הראשון שהסוכן איים עליו בנשק לשם ביצוע העבירות. הטענה הזו לא נבדקה כלל ואנו נבקש להוכיח טענה זו במהלך המשפט".

לכתבה המלאה: Ynet 1.7.12

12 גששים חשודים בסחר בסמים והעברת מידע מודיעיני לבדואים במצרים

עו"ד רס"ן (במיל') עידן פסח, המייצג את אחד החשודים המרכזיים בפרשה, טוען כי "ככל הנראה מצ"ח הפעילו סוכן ביחידה באופן שחורג מהכללים המותרים. הסוכן הפעיל לחץ בלתי סביר ובלתי ראוי וכנראה גם בלתי חוקי על החשוד". עו"ד פסח, המייצג את החשוד  הוסיף כי החשוד, המשרת ביחידת הגששים, "טוען כי הוא אולץ לבצע מעשים בהוראה ישירה של המפקד שלו, שגם איים עליו בצורה פלילית, ולימים התברר שמי שהיה המפקד שלו היה סוכן. יש פה אלמנט של מרות שהיה חייב לציית לה, שאמנם היא לבצע מעשים לא חוקיים, אבל ההפעלה הזו של הסוכן כנראה קשורה להיבטים שחורגים מאמות המידה המותרות, ואנחנו ננסה לבסס את הטיעון בהמשך המשפט, ולמצות טיעון זה בחקירה".

לכתבה המלאה: הארץ 25.6.12

007 בשורות צה"ל: הפיל חייל שסחר בקוקאין

עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי, הסביר כי הקוד המלווה את הסוכנים הסמויים של מצ"ח נקבע באופן שרירותי והוא מלווה אותם לאורך כל תפקידם. "אלה חיילים שהוכשרו לתפקיד המורכב במשך זמן רב, מעין שחקנים מלידה, שיודעים היטב מה המשימה הניצבת מולם". הוא הוסיף כי כאשר הם נקראים להעיד בבית הדין, הדבר נעשה מאחורי פרגוד וזהותם נותרת חסויה אפילו לגורמים המעורבים במשפט.

לכתבה המלאה: Ynet 04.07.10

אח גדול? מצלמות העירייה שיכולות להכניס אתכם לכלא

תושב תל אביב בן 22 מואשם כי עישן מריחואנה בגינה ציבורית בגבעתיים. הנאשם תועד לכאורה עם הסם במצלמות אבטחה של העירייה, ומוקדן של העירייה הוא שהזעיק את השוטרים. לטענת סנגוריו, עורכי הדין עידן פסח ובני קוזניץ, אין זה המקרה הראשון בו קיים שיתוף פעולה בין עיריית גבעתיים לבין משטרת ישראל בסוגיית מעקב אחר המתרחש ברחובות העיר, באמצעות המצלמות המותקנות שם. לטענתם, "יש קושי אמיתי בעובדה כי עיריית גבעתיים מכניסה עצמה במודע או שלא במודע לתוככי ההליך הפלילי והופכת עצמה לגוף חקירתי, בדומה למשטרת ישראל". מצב זה, לטענת עורכי הדין, עלול להוביל להפיכתם של עובדי העירייה לעדים בהליכים פליליים רבים, בדומה לחוקרי המשטרה. "מן הראוי כי הליכי חקירה יבוצעו על ידי חוקרים שהוסמכו לכך, ולא על ידי אזרחים מהשורה", מציינים עורכי הדין. ואכן, בין עדי התביעה שהציגה המחלקה לחקירות שוטרים, מופיעים מנהל המוקד העירוני ומוקדן בעיריית גבעתיים

לכתבה המלאה: Walla 18.3.12

קצינה הפלילה שבעה חיילים בשימוש בסמים

כל העצורים היו בעבר בקשר עם הקצינה, שהדגישה כי דיווחה עליהם מתוך מחוייבות לצה"ל ולא מתוך נקמה. הקצינה עצמה, שנעצרה גם היא בחשד לשימוש בסמים, סירבה לתת דגימת שתן ושוחררה. סניגורו של אחד העצורים: "מאד מוזר שהיא ממשיכה בתפקידה". במצ"ח מייחסים לכל אחד מהעצורים מספר שימושים שונים בסמים – בחוף הים, במסיבות ובאירועים חברתיים אחרים. חלקם טענו כי הקצינה עצמה השתמשה בסמים וסרן עו"ד עידן פסח, סניגורו של אחד העצורים, הביעה תמיהה כי בסופו של דבר היא לא נעצרה למרות שסירבה לתת דגימת שתן (על סירוב זה ייתכן ותעמוד לדין בעתיד). "נראה שמה שעשתה הקצינה נובע מאהבה נכזבת", אמר עו"ד פסח. "יש מספיק ראיות לכך שהשתמשה בסמים – אפילו קוקאין – ומאוד מוזר שהיא ממשיכה בתפקידה". הקצינה עצמה הסבירה כי לא הפלילה את מי שהיה בן זוגה עד לאחרונה בכדי לנקום בו אלא מתוך מחוייבות לדווח לצה"ל על מעשים אסורים.

לכתבה המלאה: YNET 03.11.05

דו"ח: עלייה חדה בשימוש בסמים בצה"ל

 דו"ח של מפקדת הפרקליט הצבאי הראשי מעלה כי בשנת 2009 חלה עלייה של 17% בעבירות של שימוש והחזקת סמים בקרב חיילי צה"ל. כמו כן נרשמה עלייה בעבירות של נפקדות. "מאז מבצע 'עופרת יצוקה' אפשר לראות שצה"ל העלה את רמת חומרת העבירה של היעדר משירות גם כנגד חיילים בסדיר וגם כנגד חיילים במילואים", אמר עורך הדין בני קוזניץ, המייצג חיילים בבתי דין צבאיים. "אם בעבר תיקים כאלה היו מסתיימים בדין משמעתי ביחידה, מאז המבצע אפשר לראות החמרה של צה"ל בתחום בעיקר למען 'יראו וייראו'. בעניין עבירות הסמים צה"ל לא שינה את מדיניותו, אולם ברור שבאזרחות לא היו מגישים כתבי אישום על חלק ניכר מהתיקים כמו על החזקת סמים לשימוש עצמי. צה"ל תמיד הקפיד מאוד בנושא הזה".
לכתבה המלאה: WALLA 31.03.10
 
חייל בגדוד שמשון זוכה מאשמת שימוש בסמים

רבים מחבריו של ט' מגדוד שמשון הודו כי הם מעשנים סמים בבית ובמוצב. ט' מצידו, טען כי מעולם לא ידע על כך וזוכה מחמת הספק. פרקליטו של ט', עו"ד בני קוזניץ, בירך על פסק הדין. "מרשי טען לחפותו לאורך כל הדרך ואני שמח שהצלחנו להוכיח זאת בבית הדין ולהוציא את האמת לאור", אמר קוזניץ. "מדובר בלוחם בעל זכויות שיכול כעת לשוב ולתרום לביטחון המדינה".

הכתבה המלאה: 04.05.09 WALLA

הלוחמים התגייסו למען חברם שעישן חשיש

כתב אישום המכיל פרטי אישום שעניינם שימוש בסמים במהלך השירות הצבאי הוגש כנגד חייל לוחם הלום קרב מלבנון אשר עישן חשיש בכדי לשכך את כאביו הנפשיים. חבריו הלוחמים , כולל מפקדיו, התייצבו מאחוריו.

לכתבה המלאה: YNET 03.01.08

בשתי יחידות: 15 לוחמים חשודים שעישנו סמים

גם בפעילות מבצעית בשטחים, לפי החשד, השתמשו 6 לוחמי "שמשון" בחשיש. 9 לוחמי תותחנים נעצרו בפרשה אחרת. עו"ד בני קוזניץ ציין כי מרשו , אשר שוחרר אמש ל"מעצר פתוח", כלל לא היה ביחידה במועדים בהם נטען כי השתמש לכאורה בסמים.

לכתבה המלאה:  YNET 13.11.08

סקס, סמים ואלכוהול בטייסת

פרשיית מין וסמים הפכה לשיחת היום בבסיס חיל האוויר במצפה רמון: ארבעה חיילים וחיילת נעצרו בחשד שעישנו סמים, שתו משקאות חריפים ועסקו בפעילות מינית בבסיס. החמישה עצורים בכלא 4. וכנגד חלקם הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי של חיל האוויר. בעקבות עדותה נעצרו ארבעה חיילים נוספים, אך להם הייתה גרסה שונה לסיפור. החיילים סיפרו כי כשהתברר להם שאותה החיילת שכבה עם חיילים נוספים מבסיס, החליטו לנדות אותה ובעקבות זאת היא החליטה לנקום בהם ולספר כי השתמשו בסמים. החיילים סיפרו לחוקרים כי החיילת אף נכנסה להריון בעבר וביצעה הפלה. כעת יצטרך בית הדין הצבאי של חיל האוויר להחליט איזו היא הגרסה הנכונה – האם החיילים אכן עישנו סמים, או שהייתה זו החיילת שביקשה לנקום בהם, כפי שהארבעה טוענים  באמצעות צוות הסנגוריה בראשות סרן עו"ד עידן פסח.

לכתבה המלאה :NRG 12.05.05

החייל שנאשם שירה בחייל הבריטי ברפיח נאשם בשימוש בסמים

טוען: "התנדבתי לצבא למרות שאני בדואי ולא הייתי חייב – והצבא דפק אותי". בתוך כך, זוכו השבוע שני לוחמי גדוד הסיור הבדואי שהואשמו גם הם בעישון סמים במהלך פעילות מבצעית. הלוחם הראשון שיוצג על ידי עורך דין סגן עידן פסח, זוכה לאחר שעד התביעה נמצא לא אמין.

לכתבה המלאה: NRG 08.01.04

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus