דרישה להחמיר בעונש החייל שהרג בריטי

סמל תייסיר אל-הייב הורשע בהריגתו של פעיל השלום הבריטי טום הרנדאל בשנת 2003 ברפיח ונדון לשמונה שנות מאסר. כעת מערערת הפרקליטות הצבאית ודורשת להטיל עליו 20 שנות מאסר. סנגוריו של אל-הייב, עורכי הדין סרן עידן פסח ויריב רונן, ביקשו מנגד להפחית את העונש ולהעמידו על שלוש שנים. לטענת ההגנה, בפסק הדין נפלו כשלים וממילא העונש שהוטל על מרשם הוא הכבד ביותר שהוטל על חייל בעבירת הריגה בגזרת לחימה."אנו נלחמים על חפותו של הנאשם וסבורים למרבה הצער כי כלל הגורמים ירו את היריה ורק לאחר מכן סימנו את המטרה על גבי הנאשם", אמרו עורכי הדין. "העונש שהוטל חריג בחומרתו ואסור לשכוח שמדובר בארוע צבאי לחלוטין, שהיה בגזרה החמה ביותר בה פעל צה"ל".

לכתבה המלאה: YNET 07.02.06

זוכה הקצין שהיה מעורב בהריגת הצלם הבריטי

קצין צה"ל שהיה מעורב בתקרית בה נהרג ג'יימס מילר ברפיח זוכה הבוקר מעבירה של שימוש בלתי חוקי בנשק, כך נודע ל-ynet. התקרית אירעה במאי 2003 ברפיח. מילר נפצע במהלך חילופי אש בין כוחות צה"ל לפלסטינים ומאוחר יותר מת מפצעיו. ל-ynet נודע: הדיון בעניינו של הקצין ארך כשעתיים ובסופו הוא זוכה. הפרקליטות הצבאית עשויה לערער על ההחלטה. הבוקר כאמור נערך הדין המשמעתי של הקצין בפני תא"ל צור. סגן ה' הגיע מוכן, ידע היטב מה הוא רוצה לומר ולהציג, משוכנע כי פעל תחת אש, בזירת לחימה בחיפוש אחר מנהרה להברחת אמל"ח שגם נמצאה לבסוף. עוד טרם הדיון נועד הקצין עם סניגורו, עו"ד סרן עידן פסח מהסניגוריה הצבאית, ועבר היטב על כל חומר החקירה.

לכתבה המלאה: YNET 14.04.05

רצח שני בשנה: קריאות לבדק בית בגדוד הסיור הבדואי

גדוד הסיור המדברי אמנם זוכה לשבחים על פעילותו בעזה, אך בעיות המשמעת צפות לאחר האירוע הקטלני היום בבאר-שבע. באירוע כמעט זהה בינואר, היה המניע לירי ויכוח על מכשיר קשר, והיום – על טלפון נייד. עו"ד עידן פסח, שייצג בעבר חיילים מהגדוד בהליכים משפטיים, אמר ל-ynet כי מדובר בגדוד עם חיילים בעלי "צרכים מיוחדים", שבמשך השנים מלווה על ידי גורמים מקצועיים שמסייעים לו כדי ששירות החיילים בצה"ל יהיה מיטבי. "התהליך שבו מטפלים בחיילים אלה על מנת שיהיו חיילים טובים אינו פשוט", הוא אומר, "ולעתים ניסיונות אלה אינם מצליחים ומביאים לאירועים קשים – גם אירועי קיצון כמו שראינו הבוקר".

לכתבה המלאה: YNET 27.12.09

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus