החייל המשוחרר שגר ברכב ביער קיבל סיוע

ד', שמצבו הנפשי הידרדר מאז שנפצע באימון בצה"ל וסיפורו נחשף בחדשות 2 באינטרנט, קיבל סיוע ממשרד הביטחון בעקבות הפרסום. עורך דינו: "אנו מברכים על פעולות משרד הבטחון בפרשה רגישה זו, מצבו המיוחד של מרשנו הצריך טיפול מיידי".עו"ד עידן פסח, שמייצג את ד', הודה על הטיפול המהיר: "אנו מברכים על פעולות משרד הבטחון בפרשה רגישה זו. מצבו המיוחד של מרשנו הצריך טיפול מיידי והומני מטעם המדינה, ואישור משרד הביטחון למתן טיפול רפואי בהחלט מסייע למצוקתו של מרשנו בשלב זה. אנו מקווים כי משרד הביטחון יפעל באותה יעילות ויכיר במרשנו כנכה צה"ל מהר ככל הניתן".

לכתבה המלאה: Mako 1.05.13

נפגע בתרגיל צה"ל וגר במכונית ביער ראש העין

 שנה אחרי שהתגייס לצה"ל נפצע ד' במהלך תרגיל. הפצעים אמנם הגלידו, אולם המצוקה הנפשית רק החמירה. אחרי שערק, ניסה להתאבד וישב בכלא צבאי, הוא שוחרר. אלא שגם החיים באזרחות לא הטיבו עימו: הוא לא החזיק מעמד בעבודה, הסתכסך עם משפחתו וכיום בגיל 23 הוא גר במכוניתו ביער ראש העין. ניסיונו לקבל הכרה כפגוע נפש ממשרד הביטחון עלול לקחת שנים. 

פרקליטו של ד', עו"ד עידן פסח, מסר בתגובה: "מדובר במקרה קשה ומורכב של לוחם צה"ל, שמוצא את עצמו כשבר כלי בעקבות פציעה שעבר במהלך שירותו הצבאי. מצבו הרפואי והנפשי מחייב פעולה מיידית ומהירה של משרד הביטחון לשם מתן טיפול הולם למצבו. "בהיעדר טיפול מתאים קיימת סכנה ממשית למצב בריאותו ואף לחייו. אנו מקווים שמשרד הביטחון יכיר במהרה בתביעה שהוגשה ויאפשר את מתן הטיפול עד אשר תוכר רשמית תביעת הנכות".

לכתבה המלאה: Ynet 21.04.13

בוועדת הפנים ייפנו למשרד הביטחון: "לא הגיוני שחייל משוחרר יגור ברכבו ביער"

לאחר שידור הכתבה על החייל המשוחרר שגר ברכבו חודשים בשל מצבו הנפשי, בוועדת הפנים ייפנו למשרד הביטחון בבקשה לסייע לו. "אבקש לקבל הסברים כיצד חייל מגיע למצב שכזה", ציינה יו"ר הוועדה ח"כ רגב. בשבוע הבא היא תשוחח עם מנכ"ל משרד הביטחון בנושא. 

לאחר פרסום הכתבה פנה אליה סנגורו של החייל עו"ד עידן פסח, בבקשה שתעזור לצעיר.

"בפנייתנו זו, נבקשך את עזרתך בעניין דחוף זה, הדורש התערבות דחופה ורגישה מצד כלל הגורמים הנוגעים בדבר", הוא ציין. "אנו סבורים כי רגישותך המוכרת מימים ימימה והכרתך את המערכת הצבאית יכולים לקדם את העניין ולהביא לעשיית צדק במקרה מיוחד זה".

לכתבה המלאה: Mako 19.04.13

צפו: החייל המשוחרר שגר ברכב

ד' הוא צעיר ממרכז הארץ, שהשתחרר לפני כשנתיים מצה"ל לאחר שנפצע וחווה טראומה. מצבו הנפשי הידרדר בחודשים האחרונים עד כדי כך שהוא מתגורר ברכבו ואינו עובר את הטיפולים הדרושים לו, בגלל מחסור כספי. "אנחנו מקווים שמשרד הביטחון יאשר למרשנו טיפול רפואי מיידי", אמר היום פרקליטו של ד', עורך הדין עידן פסח, "זאת כדי שיוכל לקבל תרופות פסיכאטריות וגם להתאפשז באשפוז יום במחלקה הפסיכאטרית בתל השומר".

לכתבה המלאה: Mako 18.04.13

חשד: אסירים התעללו מינית באסיר אחר בכלא הצבאי

חייל שנשפט ל-24 ימי מאסר לאחר שלא קם למסדר, טוען שהותקף מינית ואוים בסכין על ידי האסירים בפלוגתו בכלא. לאחר כשבועיים של מחבוש, הועבר לבי"ח ומצבו הנפשי הידרדר. "ניסו לעשות לי דברים רעים", הוא סיפר לרופאים אחרי אשפוזו. החייל שוחרר בכפייה ללא המשך טיפול רפואי. בעקבות ההידרדרות במצבו הנפשי, החליטו בצה"ל להורות על שחרורו, וזאת על אף שביקש להשלים את שירותו הצבאי. החייל, המיוצג על ידי עורך הדין עידן פסח ממשרד קוזניץ, פסח ושות', פונה כעת לוועדות הצבא הרפואיות כדי לערער על ההחלטה, ולהבטיח את הישארותו בצבא. "מדובר במקרה חמור מאין כמוהו, שבו כשל הכלא הצבאי בשמירה על גופו ובריאותו של חייל צה"ל שהיה תחת חזקתו", כתב עורך-הדין פסח בפנייתו, "תמוה מאוד מדוע צה"ל בחר שלא לטפל בשיקומו של החייל הקורבן ותחת זאת בחר לשחררו מן השירות בניגוד לרצונו נוכח מצבו הנפשי הקשה מאז האירוע". "משרדנו פועל בימים אלה מול משרד הבטחון בתביעה להכרה בזכויות החייל ובדרישה כי יטופל על ידי משרד הבטחון לאלתר", הוסיף סנגורו של הצעיר, "החייל שוקל כעת הגשת תלונה למצ"ח בגין המעשים הפליליים שהתרחשו בבסיס הכליאה".

לכתבה המלאה: Mako

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus