40 ימי מאסר לחייל שאיים בנשק טעון על מ"פ

בית הדין הצבאי, שאישר את עסקת הטיעון, מתח ביקורת על הנאשם וציין כי העבירה שעבר "טומנת בחובה סכנה רבתי לחיי אדם. אירועים טראגיים שהכתיבו בדם הוראות בטיחות מלמדים על פוטנציאל הסכנה במעשים מעין אלו. נסיבות אלה מחייבות ענישה מכבידה". מלבד עונש המאסר, החייל נקנס ב-300 שקלים והורד לדרגת טוראי. סנגורו של החייל, עו"ד קוזניץ, אמר: "היו לנו טענות רבות נגד התנהלות המפקדים במקרה זה, ולאורן הגענו להסדר הטיעון".

לכתבה המלאה: Ynet 27.01.13

נכדו של ויצמן שיחק "שליפות" בצבא ועומד לדין

עורך הדין עידן פסח, ממשרד "קוזניץ, פסח ושות'", המייצג את ויצמן, סירב להתייחס לפרשה – כמו גם לשאלת ייחוסו המשפחתי של החייל הנאשם.

לכתבה המלאה: Ynet 04.07.10

אישום: חייל ירה ברגלו 3 פעמים כדי להשתחרר

המצוקה הנפשית אליה נקלע רב"ט א', לוחם בגדוד הנדסה, גרמה לו לנסות להסב לעצמו נזק פיזי כדי לזכות לשחרור מיחידתו. הוא ניסה לירות ברגלו פעמיים ונתקל במעצור, כשניסה בפעם השלישית – הצליח לפלוט כדור שחורר את נעלו.סנגורו של א', עו"ד בני קוזניץ, אמר בדיון כי אין סיבה להשאיר את החייל מאחורי סורג ובריח, משום שאיש לא נפגע באירוע ולא נגרם נזק. בית הדין קיבל את עמדתו ושחרר את א' ליחידתו. קוזניץ ציין כי מדובר בחייל שאותת על מצוקה נפשית חריגה חודשים רבים לפני האירוע. לדבריו, "מצער שפניותיו של א' ואף פניות מפקדיו לתמיכה נפשית לא נענו – דבר שהוביל אותו לבצע מעשה כה קיצוני".

לכתבה המלאה: YNET 29.04.10

חייל שעבר התעללות כיוון נשק טעון אל חבריו

החייל ביצע את המעשה לאחר שאחד מחבריו למחלקה התגרה בו ואמר: "אין לך אומץ להכניס מחסנית לרובה, אם תעשה זאת אני אכניס סטירה לאחד המפקדים". למרות שבמצ"ח הצטברו עדויות שהחייל נפל קורבן להתעללות מצד חיילים במחלקתו, בפרקליטות מתעלמים מכך ורק הוא מועמד לדין. עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי המייצג את טוראי ע', אמר כי מדובר במקרה מצער של התעללות נפשית חמורה של חיילי הפלוגה בחייל, אשר הובילה לאירוע דומה לאירוע המתואר בכתב האישום. "לא ייתכן שחייל יספוג השפלות חוזרות ונשנות מאת חבריו לפלוגה בלא התערבות כלשהי של המפקדים. מרשי הכחיש לכל אורך הדרך וממשיך להכחיש כי כיוון את הנשק לעבר מי מחבריו, דבר המעיד כי גם בשעת כעס הקפיד שלא לסכן את שאר חיילי הפלוגה. "למיטב ידיעתי", הוסיף עו"ד קוזניץ, "הניזוק היחיד מהאירוע הינו מרשי, בעוד ששאר חיילי הפלוגה לא ננזפו ובוודאי שלא נענשו על התנהגותם לכל אורך הדרך. הינני מצר על כך ובכוונתי לבקש מהפרקליטות כי הנושא ייחקר לעומקו. המדובר בבחור חיובי, ללא עבר פלילי אשר מתעתד להמשיך ולתרום לצה"ל ככל יכולתו"..

לכתבה המלאה:  YNET 07.06.07

חשד: הרס"פית דרכה נשק ורדפה אחרי חייל

על פי התביעה הצבאית, נגדת בגדוד קרקל זעמה על חייל שהתווכח איתה ואיימה: "אני הולכת לירות בו". היא הכניסה מחסנית ודרכה את הנשק, לפני שחיילת אחרת עצרה אותה. הרס"פית תואשם כנראה בשימוש בלתי חוקי בנשק. סניגורה: "לא נשקף כל סיכון מהמעשה". סניגורה, עו"ד בן קוזניץ, אמר בדיון: "מדובר בנגדת שהתנהגותה למופת. היא לא כיוונה את נשק לעבר החייל ובמעשה שלה לא נשקף כל סיכון". השופטת הצבאית השתכנעה מדברי הסניגור והחליטה בשלב הזה לא להורות על מעצרה של הנגדת.

לכתבה המלאה: YNET 22.04.08

אחרי שלוש שנים – קצין שפצע קשה פלשתיני – לדין

הפרקליטות הצבאית החליטה להגיש כתב אישום נגד סגן ע', שכבר הספיק להשתחרר מצה"ל, בגין פציעתו באורח קשה של נער פלסטיני שיידה אבנים לעבר חיילים, סמוך לתקוע. לטענת הפרקליטות, הקצין חרג מהוראות הפתיחה באש ולכן יועמד לדין באשמת חבלה חמורה, שעונשה המרבי הוא 7 שנות מאסר. עו"ד בני קוזניץ, מומחה למשפט צבאי, אמר כי על פי כתב האישום נראה שהוויכוח בין הצדדים יהיה סביב השאלה, האם הפגיעה היתה כדין והאם אכן היתה חריגה מהוראות הפתיחה באש ועד כמה. לדבריו, "בעבר היה מקרה דומה של קצין מילואים שאישר ירי אזהרה לעבר פלסטיני רכוב על חמור, שנפגע בראשו מאחר שנשקו של הקצין לא היה מאופס. הקצין הורשע בעבירה קלה של התרשלות ונדון למאסר על תנאי". עוד ציין עו"ד קוזניץ כי לזמן הרב שחלף מהאירוע ולתפקודו של הקצין מאז המקרה יהיו משקל רב בפני בית הדין.

לכתבה המלאה: YNET 20.08.08

מסיבת האלכוהול בעוקץ הסתיימה בכמעט אסון

איך הופכת מסיבה של חיילים ביחידת הכלבנים המובחרת לכמעט-אסון? בקלות. כל מה שדרוש הוא הרבה אלכוהול, שיגרום לחייל אחד המשמש כנהג לשלוף סכין, ולחייל אחר לדרוך את נשקו בתגובה. מצ"ח חוקרת. "מדובר בלוחם מצטיין שנמצא על סף שחרור מצה"ל, הוא היה בסכנה ונקט בדרך של הגנה עצמית", אמר סניגורו עו"ד סרן עידן פסח, שהביע תמיהה מדוע שוחרר החייל השני שהשתתף באירוע.

לכתבה המלאה: YNET 17.03.06

כתיבת תגובה

Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus