הערה פיקודית בצה"ל – האצבע קלה על ההדק?

בעשור האחרון לא מעט קצינים בצה"ל "זכו" להערה פיקודית בשל מחדלים שאירעו תחת אחריותם. האם הפיקוד הבכיר ממהר להסיק מסקנות ללא בדיקה יסודית והכרחית של האירועים?

מאמר דיעה: WALLA 31.7.12

סודות מהיאחב"ל: קרב מסוכן בתוככי יחידת העלית

באמצעות עורכי דינו, עידן פסח ובני קוזניץ, הקצין מנסה להילחם בהחלטה לפטרו משירות המשטרה – בהתחשב בכך שבעבר קיבל תעודות הערכה על עבודתו, שהתנהלה מול בכירי העבריינים בישראל.

לכתבה המלאה: Ynet 30.1.12

אשה התלוננה נגד בן זוגה – השוטר הזמין לדייט

הרומן שהתפתח בין החוקר במחוז ת"א למתלוננת, גרם לו לפי כתב האישום, לפעול באופן לא הולם: הוא לקח קלטת שתיעדה מפגש שלה עם בן זוגה לשעבר, בדק פרטים ואף זכה לאיומים. בתגובה לשאלת ynet מסר פרקליטו, עו"ד עידן פסח, כי "השוטר מכחיש לחלוטין את החשדות המיוחסים לו. מחומר החקירה עולה כי הוא ביצע פעולות חקירה לגיטימיות כפי המצופה משוטר ותיק ואחראי. לטענה כי קשרים אישיים או רומנטיים הם שהובילו למעשיו, אין כל אחיזה במציאות. השוטר בטוח בחפותו ויילחם על כך בבית המשפט".

לכתבה המלאה: YNET 04.12.09

האם קצינים בחיל האויר שיקרו כדי לפטר נגד?

נגד בדרגת רס"ב בחיל האוויר הגיש היום (חמישי) עתירה לבג"ץ בדרישה שיושב לתפקידו, לאחר שאולץ לפרוש לגמלאות. לדברי הנגד, מפקדיו טענו כי הוא אינו ממלא את תפקידו כראוי כדי לגרום לפרישתו, על אף שחודשים ספורים קודם לכן זכה לציוני הערכה גבוהים. מהעתירה עולה, כי הצורך בקיצוץ תקני נגדים בבסיס חיל האוויר בלוד, הנובע מהעברת בסיסי הצבא לנבטים, הוא שגרם לפיטורין שלא כדין לכאורה. בא כוחו עורך הדין בני קוזניץ הסביר, שהנגד היה צפוי לקבל קידום לדרגת רנ"ג בעוד כשמונה חודשים, ובמספר הזדמנויות הובטח לו שלא יצטרך לפרוש לפני כן.
לכתבה המלאה: WALLA 20.12.07
Set your Twitter account name in your settings to use the TwitterBar Section.

לחץ לחיוג ישיר לאחד מעורכי הדין


Provided by water damage columbus